Manualna praca z ciałem: masaż klasyczny, masaż tkanek głębokich, integracja strukturalna, rozluźnianie mięśniowo-powięziowe, terapia punktów spustowych, akupresura – są coraz popularniejsze zarówno wśród pacjentów, jak i terapeutów, ze względu na swoją skuteczność oraz dogłębnie zindywidualizowany charakter.
TherapyPresser
Długotrwałe stosowanie kompresji – w celu rozluźnienia punktów spustowych, punktów maksymalnie bolesnych, czy innych punktów biologicznie aktywnych oraz do rozluźniania więzadeł w obrębie kręgosłupa i miednicy - może doprowadzić do zaburzeń w obrębie stawów i więzadeł nadgarstka oraz ręki u terapeuty.
Badania wskazują, że ponad połowa fizjoterapeutów odczuwa ból w jednym, albo kilku obszarach ciała. Najczęściej w obrębie barku (29,2 %), nadgarstku i palcach (18,7%). Okazuje się, że natężenie tego bólu jest proporcjonalne do ilości pacjentów w ciągu dnia, u których wykonywana jest praca z ciałem.
Techniki uciskowe
Długotrwałe wykorzystywanie w pracy terapeutycznej technik uciskowych stwarza ryzyko zmian zwyrodnieniowych, zapalenia ścięgien i mięśni w obrębie dłoni i nadgarstka (zwłaszcza mięśni kłębu kciuka i pozostałych palców ze względu na tendencję do przeprostowywania ich podczas kompresji), co może uniemożliwić wykonywanie pracy zawodowej przez dłuższy okres czasu.
Realizacja
TherapyPresser został zaprojektowany tak, aby umożliwić zastosowanie głębokiego nacisku, na precyzyjnie wybrane struktury anatomiczne, przy zastosowaniu minimalnego wymaganego wysiłku ze strony terapeuty. Jego unikalna konstrukcja pozwala na uchwycenie go zarówno w prawej jak i lewej ręce i stosowanie zamiennie, w zależności od zmęczenia dłoni.
Wyprofilowany kształt sprzyja naturalnemu ułożeniu dłoni podczas wykonywanych zabiegów i pozwala wydłużyć cykl pracy terapeutycznej, bez oznak przemęczenia w obrębie układu mięśniowego ręki.