top of page

Zastosowania TherapyPresser

Korzystanie z TherapyPresser pozwala zapewnić optymalny efekt terapeutyczny, przy zachowaniu ochrony przed możliwymi urazami rąk, nadgarstków i przedramion. Nie zastępuje on leczenia przy użyciu rąk, ale pozwala prowadzić terapię dłużej i efektywniej.
 
Jego użycie to najlepszy sposób na przenoszenie siły nacisku, bez ograniczania się do jakiegokolwiek położenia lub uchwytu. Unikalna – lekko łukowata konstrukcja TherapyPressera zapewnia ergonomiczną pozycję nadgarstka podczas pracy.
Działanie

 

W rękach doświadczonego terapeuty TherapyPresser pozwala na skuteczniejsze prowadzenie procesu leczniczego. Pełna siła nacisku jest skoncentrowana na jednym z końców narzędzia, które jest uchwycone w całej dłoni. Skutkiem tego jest odciążenie stawów i więzadeł dłoni.

 

TherapyPresser, dzięki maksymalnemu wykorzystaniu efektu dźwigni, oszczędza siły podczas pracy manualnej, umożliwia prowadzenie bardziej efektywnej terapii i redukuje ryzyko wystąpienia chorób zawodowych.

 

Stosowanie TherapyPressera przy pracy sprawia że aplikowana siła może być znacznie większa niż ma to miejsce w przypadku wykorzystania palców, może być również aplikowana stabilnie i głęboko przez dłuższy czas, co jest nieodzowne i bardzo istotne przy pracy z głębokimi warstwami mięśni.

Przeznaczenie

 

TherapyPresser jest przeznaczony dla profesjonalistów, ale po przeszkoleniu przez terapeutę, może też z powodzeniem służyć pacjentom do autoterapii.

 

Jest to jedyny dostępny przyrząd, który dzięki trójramiennej konstrukcji umożliwia wszechstronną pracę na tkankach miękkich – nie tylko mięśniach lecz także więzadłach dzięki specjalnie wyprofilowanej płaskiej końcówce, co jest rozwiązaniem unikatowym.

 

TherapyPresser może być stosowany razem z olejami do masażu. Po każdorazowym użyciu należy go umyć wodą z mydłem i zdezynfekować.

Wykonanie

 

TherapyPresser wykonany jest ręcznie z naturalnego drewna egzotycznego, co sprawia, że jest odporny na wilgoć i ma przyjemny naturalny zapach typowy dla drewna.

 

Każdy egzemplarz jest niepowtarzalny,  posiada wyjątkowy rysunek słojów i swoistą strukturę.

 

TherapyPresser zapakowany jest w woreczek z naturalnego płótna lnianego, który ułatwia jego przechowywanie i przenoszenie.

 
Zapraszamy do lektury artykułu nt. możliwości zastosowania TherapyPressera  w terapii bólów głowy.
Terapia punktów spustowych w napięciowych bólach głowy
 

 

bottom of page